DAS Kreativraum Nedir?

DAS Kreativraum, bir DAS Akademie hizmeti olup, kurumun ulaşım bakımından merkezi konumda bulunan İzmir merkezinde yer alan çok amaçlı bir konsept toplantı salonudur. İster saatlik, ister günlük olarak kiralanabilen DAS Kreativraum, kullanım kolaylığı ve kendi konseptinizi oluşturma yönünde sunduğu bir çok opsiyonel olanak ile de benzerlerinden ayrılmakta ve İzmir iş yaşamına önemli bir yenilik getirmektedir. Sıradışı toplantılarınız, kokteylleriniz, gösterileriniz, eğitim alanı ihtiyaçlarınız gibi kısa süreli çalışma alanı ihtiyacınız ve diğer tüm özel programlarınız için sıcacık bir mekan: DAS Kreativraum

DAS KREATIVRAUM MONTAG

Yenilikçi bir hizmet

Kimileri co-working diyor, kimileri paylaşımlı (shared) ofis veya ortak çalışma alanı; biz ise DAS Kreativraum Montag demeyi tercih ettik. Çünkü haftanın ilk iş günü, tüm haftanızı keyifle planlayabileceğiniz, haftaya güzel bir başlangıç yapabileceğiniz, toplantılarınızı organize edebileceğiniz ayrıcalıklı bir ortam yarattık.

DAS Kreaitvraum Montag sizleri, her hafta Pazartesi günleri 09:00 - 19:00 saatleri arasında üyelerinin kullanımlarına açık olan, ücretsiz internet, gün boyu ücretsiz coffee break ve atıştırmalık ikramlar, ücretsiz printer, faks, günlük gazete, oyun konsolu, TV gibi bir çok ayrıcalıklı DAS Kreativraum hizmetlerini birlikte sunan sıradışı bir ofis ortamına davet ediyor.

Günlük 55,-TL veya Aylık (4 tam gün için) 189,-TL+KDV fiyatıyla, bir Cafe'de geçireceğiniz birkaç saatlik zamandan dahi daha uygun bir alternatif sunan DAS Kreativraum Montag, sıcacık bir ofis ve benzer özelliklere sahip kişilerden oluşan bir sosyal ortamı, saati yaklaşık 5,-TL gibi bir sembolik ücret ile İzmir iş dünyasının hizmetine sunuyor. Üstelik DAS Kreativraum Montag üyeleri diğer günlerde de, DAS Kreativraum' un sunduğu Çok Amaçlı Toplantı Salonu konseptinden çok avantajlı şartlarla yararlanabiliyorlar.

Siz de detaylı bilgi, üyelik ve rezervasyon için hemen 0.232.445 10 08 numaralı hizmet hattımızı arayabilir ve sadece 24 seçkin üyemiz için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetten hemen bu Pazartesi günü yararlanmaya başlayabilirsiniz.

"DAS Kreativraum Montag: Artık Pazartesi günleri daha güzel..."

Fotoğraflar ile DAS KREATIVRAUM

 

İzleyici düzeni oturma konsepti

 

U Düzeni toplantı konsepti

 

Rahat izleyici oturma konsepti

 

Eğitim toplantısından bir kare

 

Workshop oturma konsepti

 

Akıllı Tahta (Smartboard) karşılama ekranı

 

Akıllı Tahta (Smartboard) izleme düzeni

 

Toplantı öncesi

 

Coffee-Break deski

 

Piyano Dinletisinden sonra

 

Bir toplantıdan enstantane

 

Oyun konsolu ile keyifli karşılaşmalar

 

Akıllı Tahta (Smartboard) kullanımı

 

DAS Kreativraum Giriş

 

Boşluklu izleyici düzeni konsepti

 

DAS Kreativraum Lounge

 

DAS Kreativraum Lounge

 

Dev Yazı Tahtası

 

Overload Müzik Atölyesi

 

DAS Kreativraum Lounge

 

Toplantı Salonu ve DAS Kreativraum Lounge

 

DAS Kreativraum Toplantı Öncesi

 

Workshop oturma konsepti

 

Bir fotoğraf karesi

DAS KREATIVRAUM' DA SİZE UYGUN BİR ÇÖZÜM MUTLAKA VAR

DAS Kreativraum, sunduğu birbirinden farklı hizmetler ve
hizmet paketleri ile sizi farklı bir deneyime davet ediyor.

Online Rezervasyon

OLANAKLAR

DAS Kreativraum'un size sunmuş olduğu eşsiz olanaklardan bazıları

Yaklaşık 120m2 büyüklüğünde tek parça aktivite alanı

Haftanın 7 günü kiralama imkanı

Gösteri vb. organizasyonlar için spot ışıklı sahne ve perde

Ses sistemi

Headset Mikrofon

Smartboard (Akıllı Tahta)

Dev yazı tahtası

Flipchart

Çok fonksiyonlu ışıklandırma

Dahili Lavabo - WC - Mutfak

Coffee Break ve servis hizmeti (opsiyonel)

Zengin aperatif menüsü (opsiyonel)

Merkezi konum

Yakın çevrede geniş otopark olanakları

LCD ekran TV

Yorgunluğunuzu atabileceğiniz Lounge

Wİ-Fİ Yazıcı

Seyyar projeksiyon cihazı ve perdesi

Kürsü

Laptop

Faks hizmeti

24 kişiye kadar oturarak, 60 kişiye kadar ayakta misafir kabul edebilme

Zevkli karşılaşmalar için Playstation 4 oyun konsolu ve oyunlar

Ücretsiz fotoğraf hizmeti (oturum başına 5 fotoğraf, dijital ortamda teslim)

Fotokopi hizmeti (opsiyonel)

Klima ile ısıtma / soğutma

Isı ve ses yalıtımı ile konforlu toplantılar

Okuma köşesi ve mini kütüphane

Masalarda su ikramı (opsiyonel)

Masalarda şeker ikramı

Kırtasiye Malzemeleri

20:00 - 22:00 saatleri arasında ekstra kiralama imkanı (opsiyonel)

Ücretsiz internet / WiFi Hizmeti

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

Çok amaçlı toplantı salonu konspeti ile hizmet veren DAS Kreativraum ihtiyaçlarınızı biliyor...

TOPLANTI

OFİS

EĞİTİM

ETKİNLİK

GÖSTERİ

HER ŞEY

Ücretlendirme

DAS Kreativraum'da ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir paket mutlaka var.

 • 100,-TL KDV Dahil
  Saatlik Paket
 • 08:00-20:00 Saatleri arasında 1 Saat ( 60 Dk. )
 • Bir oturumda maksimum 24 kişi
 • Birer saatlik farklı zaman dilimlerinde kiralayabilme
 • 8 saat ve üzeri kiralamalar bir tam gün olarak kabul edilecektir
 • Sipariş Ver
 • 2.400,-TL KDV Dahil
  HAFTALIK PAKET
 • 7 gün boyunca tam gün kullanım
 • 08:00-20:00 saatleri arasında
 • Bir oturumda maksimum 24 kişi
 • Sipariş Ver

Opsiyonel Hizmetler ve Size Özel Teklifler

DAS Kreativraum' un sunduğu standart paketin dışında size özel bir çalışma programı oluşturmamızı istiyorsanız, iletişim formumuzu doldurmanızı rica ederiz. Bir DAS Kreativraum yetkilisi sizinle irtibata geçecek ve size özel teklifimizi iletecektir.

Masalarda Su İkramı (Pınar Su 500 ml.) 1,-TL/Adet (KDV Dahil)

Zengin Aperatif Menüsü (ürün bazlı fiyatlama, hiçbir pakete içeriğine dahil değildir)

Fotokopi hizmeti 0,30 -TL/sayfa (siyah-beyaz) (KDV Dahil)

Coffee Break, kişi ve mola başına 20,-TL (KDV Dahil)

Servis Hizmeti, kiralama süresince tam gün servis hizmeti verecek bir görevli, 150,-TL (KDV Dahil)

Arzu ettiğiniz takdirde havaalanı transfer, Lunch Box, tur rehberi, tercüme hizmetleri, alışveriş hizmeti ve vale hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

Blog

 

Neden Toplantı Salonu Kiralamalıyım?

Etkinlik ve organizasyonlar, ev sahibi olan kişi ve kurumlar için stres sebebi haline gelebiliyor. Toplantı salonları ise kullanıcıları pek çok zahmetten kurtarıyor. Etkinliklerde ön hazırlık, teknik planlama, ihtiyaçları karşılama, hizmet, catering ve toplantı sonrası temizlik gibi zahmetli konu başlıklarını hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olan hizmet, profesyoneller tarafından karşılanıyor. Birçok yükü sizin için düşünen uzmanların desteği ile toplantı ve etkinliklerinizde rahat etmeniz ve başarılı sonuçlar elde etmeniz garantileniyor.

Devamı
 

Toplantı Öncesinde

Rutin olarak yapılan toplantılar doğru organize edilmediğinde; şirketler, çalışanlar ve iş ortakları için vakit kayıplarına yol açıyor.

Devamı
 

Toplantılarınızın Verimli Geçmesi İçin

Profesyoneller; fikir alışverişi yapmak, beyin fırtınası ile çözüm üretmek, iş birliklerini pekiştirmek ve personellerini eğitmek amacı ile sık sık toplantı organizasyonları gerçekleştiriyor.

Devamı

Neden Toplantı Salonu Kiralamalıyım?

Etkinlik ve organizasyonlar, ev sahibi olan kişi ve kurumlar için stres sebebi haline gelebiliyor. Toplantı salonları ise kullanıcıları pek çok zahmetten kurtarıyor. Etkinliklerde ön hazırlık, teknik planlama, ihtiyaçları karşılama, hizmet, catering ve toplantı sonrası temizlik gibi zahmetli konu başlıklarını hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olan hizmet, profesyoneller tarafından karşılanıyor. Birçok yükü sizin için düşünen uzmanların desteği ile toplantı ve etkinliklerinizde rahat etmeniz ve başarılı sonuçlar elde etmeniz garantileniyor.

Toplantı Salonu Kiralamanın Avantajları

Hem çok daha ekonomik hem de zahmetsiz olan salon kiralama işlemi, kullanıcıların memnuniyeti ile sonuçlanıyor. Sürekli bir ofis kiralama ücretinden çok daha ekonomik olan ve zaman zaman, ihtiyaç duydukça çalışanlarınızla bir araya gelebileceğiniz alanlar yaratan kiralama servisi, izole alanlar yaratıyor. Kafe, restoran vb. mekanlarda yapılan, sürekli bölünen, dikkat dağıtıcı uyaranlarla çevrelenen toplantılardan çok daha verimli saatler sunan kiralık ofisler, özel yalıtımları ile zamandan tasarruf etmenizi mümkün kılıyor. Özel işbirliklerinde iyi intiba bırakabilmeniz için profesyonel bir ekibin desteğini sunan hizmet, günlük, saatlik ve haftalık opsiyonları ile bütçe planlamanıza yardımcı oluyor. Sıradan mekanlarda yapacağınız etkinlikler için ödeyeceğiniz ücretlerden çok daha makul fiyatlar sunan salonlar, art arda yapılacak dönemsel etkinlikler için de günlük ve uzun süreli kiralama opsiyonları yaratarak avantaj elde etmenize yardımcı oluyor. Tüm etkinlikler boyunca kullanıcılara alanında uzman profesyoneller eşlik ediyor, acil durumlar, beklenmedik teknik ve organizasyonel sorunlarda hızlı ve çözüm odaklı hizmet sunuluyor. Kriz yönetiminde deneyimli personel sayesinde oluşabilecek her türlü problem etkinliğinize yansımadan kolaylıkla ortadan kaldırılıyor.

Etkinliklere Uygun Konsept Geliştirme İmkanı

Kiralık toplantı salonları, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun konseptlerde hazırlanabiliyor. Örneğin tiyatro gösterisi veya sahne çalışmaları için perde ve sahne düzeni oluşturulurken, doğum günü ve kutlama etkinlikleri için standart koltuklu düzenden yararlanılıyor. Toplantılar için mekan görevlileri tarafından masa düzeni uygun görülürken geniş salon, derslik formunda da düzenlenebiliyor. Toplu terapi etkinlikleri ve seminerler için gerekli sandalye düzeni kullanıcıların yönlendirmesi ile oluşturulabilirken, kullanıcıların hazırladığı süsleme ve marka amblemi içeren baskılar ile toplantı salonu tasarımı tamamlanıyor. Etkinliklerde gerek duyulabilecek DJ setleri, kullanıcı tarafından hazırlanıyor ancak ses sistemi, mikrofon gibi teknik aksam etkinlik alanlarından tedarik edilebiliyor. Ofis partileri, happy hour etkinlikleri, seminerler, kişisel gelişim çalışmaları için tercih edilebilecek salonda kullanıcılar istek halinde video kaydı da alabiliyor. Video kayıtları projeksiyon vasıtasıyla izlenebilirken, salonların neredeyse tamamında ücretsiz internet hizmetinden yararlanılabiliyor. Her yaştan misafirin ağırlanabileceği profesyonel ortamda müzik dinletileri de yapılabiliyor.

DAS Kreativraum' un Farkı

Toplantı salonu arayan fakat İzmir'de beklentilerine uygun, konforlu bir toplantı ve çalışma ortamı bulamayanlar DAS Kreativraum ile beklentilerini karşılıyor. Geniş kullanım alanı, farklı konseptlerdeki etkinlikler için kullanılabilmek için özel olarak tasarlanan toplantı salonu, İzmir toplantı salonu arayışınıza son veriyor. Tam 120 metrekarelik geniş alanıyla beğeni kazanan etkinlik merkezi, 100 metrekaresi tek alandan oluşan tasarımıyla dikkat çekiyor. Sağladığı olanaklar ve yaratıcı tasarımıyla konfor vadeden Das Kreativraum, ofis olarak kullanılabileceği gibi eğitim, toplantı, gösteri ve etkinlikler için de kiralanabiliyor. DAS Akademie imzası taşıyan yeni nesil çok amaçlı toplantı salonu, merkezi konumu ve ulaşım imkanları ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Diğer benzerlerinin aksine saatlik veya günlük olarak kiralanabilen salon, sizlere kendi konseptinizi en iyi yansıtma imkanı sağlıyor. Toplantılarınız, kokteyleriniz, gösteri ve eğitimleriniz için tercih edebileceğiniz alan, özel programlarınız için ev rahatlığında ve ofis profesyonelliğinde çözümler üretiyor. İhtiyacınıza en uygun oturma düzenine göre salon konsepti belirlenerek hazırlıklara başlanıyor, menü seçiminiz ile misafirler için ikram yapılırken müzik ve ışık gibi detaylar için de kullanıcı onayıyla hareket ediliyor. Etkinlik sonrası ev sahipleri de adeta ziyaretçi konforuyla mekandan ayrılarak organizasyonu konforlu hizmetle tamamlamanın huzurunu yaşıyor. Detaycı servis anlayışı, kusursuz ve geniş olanaklar ile İzmir'de kiralık toplantı salonu hizmetinin kalitesi yükseliyor. Müşteri odaklı anlayışıyla fark yaratan DAS Kreativraum, etkinlikleri hayatınızın stres unsuru olmaktan çıkarıyor.

DAS Kreativraum Teknik Donanımı

Aktivite alanını dilediğiniz gibi değerlendirmenize imkan tanıyan Das Kreativraum, haftanın 7 günü kullanıma açık olması ile de tercih ediliyor. Sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri içinde kiralanabilen toplantı salonu, içerisinde gösterilerde ihtiyaç duyulabilecek bazı teknik gereksinimleri de bulunduruyor. Salonda spot ışıklı sahne ve perde yer alıyor. İki ayrı alan barındıran salon, her iki alanda da çoklu ses sistemi bulundurarak mekandaki herkesin etkinliğe dahil olmasını garantiliyor. Akıllı tahta ile sunumlar renklenirken headset mikrofon desteği sunumda kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Akıllı tahtanın yanı sıra geleneksel anlatımı tercih edenler için dev klasik yazı tahtası salonda bulunurken 2 adet Flipchart toplantılarda anlatıcılara eşlik ediyor. Teknik olanakları ile alkış toplayan salonda çok fonksiyonlu ışıklandırmayı kullanabilirsiniz. LCD ekran TV, Wi – Fi yazıcı bulunduran salonda seyyar projeksiyon cihazı ve perdesi de yer alıyor. Sunumda kürsü kullanmak isteyenler için kürsü de bulunuyor. Kişisel bilgisayarınızı kullanmak istemediğiniz veya yedek bilgisayara ihtiyaç duyduğunuzda ekstra bilgisayar da veriliyor. Faks hizmeti sunan kiralık salonda fotokopi de çekilebiliyor. Isıtma için 2 farklı bölgesel klima kullanılırken cihazlar serinleme için de tercih edilebiliyor. Isı ve ses yalıtımı özel olarak yapılan salonlarda dışarıdan gelen gürültü ile konsantrasyon bozulma ihtimali minimuma indiriliyor.

Toplantı Salonu Olanakları Şaşırtıyor

Dahili lavabo, WC ve mutfağın yer aldığı kiralık toplantı salonunda, kahve molası ve servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Zengin aperatif menüsü ile toplantı hizmetinden beklediğinizden fazlasını sunan merkezin çevresindeki geniş otopark olanakları sayesinde misafirlerinizi memnun edebilirsiniz. Toplu taşımaya yakın olan merkezi konum ile çalışanlarınızın ulaşımını kolaylaştırırken lounge alanlarında erken gelen veya mola alan konuklarınızı dinlendirebilirsiniz. Eğlenceli karşılaşmalar için Playstation 4 oyun konsolu ve oyunlar bulunduran özel salon, okuma köşesi ile toplantı aralarını değerlendirmek isteyenleri bekliyor. Misafirlerin kırtasiye malzemeleri getirmesine gerek duyulmayan etkinlik merkezinde masalarda su ve şeker ikramı yapılıyor. Sadece çantanızı alıp gelebileceğiniz kadar konforlu olan alan, ücretsiz fotoğraf hizmeti ile iş anılarınızı topluyor. Fotoğraflar kullanıcılara etkinlik sonrası teslim ediliyor. Oldukça geniş olan salon oturarak 24 kişiye, ayakta ise 60 kişiye kadar kapasite vadediyor. Geniş çaplı etkinlikler için tercih edilebilecek alan, küçük organizasyonlar için de rahatlıkla hazırlanabiliyor. Hazırlanan konsepte en uygun çalışmaların yapılacağı salon, ne kadar kalabalık olursa olsun tüm misafirlerin memnuniyeti amaçlanarak tasarlanıyor. Toplantı salonu yalnız seminer ve toplantılar için değil, grupça film izlemek veya çalışma arkadaşlarıyla oyun turnuvası düzenlemek isteyenler için de misafirlerine kapılarını açıyor.

Zahmetsiz Salon Kiralama

DAS Akademie çalışanları ve öğrencilerine hizmet veren, farklı zamanlarda ise kiralama opsiyonu ile kullanıcılara açılan toplantı salonu saatlik, günlük ve haftalık olarak rezerve edilebiliyor. DAS Akademie / DAS Kreativraum internet sitesi üzerinden “Ön Rezervasyon Formu” nu doldurarak ihtiyaçlarınızı belirtebilir, uygun gün ve saatler için bildirimde bulunabilir ve kurum yetkililerinin sizi aramaları için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Saatlik, günlük ve haftalık ekonomik paketlerle kiralanabilen toplantı solonunda sıcacık bir ofis rahatlığına ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara'da yaygınlaşan kiralık toplantı salonu hizmetini İzmir iş dünyasının hizmetine sunan DAS Akademie, DAS Kreativraum Montag üyeleri için avantajlar da vadediyor. Detaylı bilgi, üyelik ve rezervasyon için 0232 445 10 08 numaralı telefonu arayabilir, bu ayrıcalıklı hizmetten hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Toplantı Öncesinde

Rutin olarak yapılan toplantılar doğru organize edilmediğinde; şirketler, çalışanlar ve iş ortakları için vakit kayıplarına yol açıyor. Verimli bir toplantı gerçekleştirmenin yolu ise verimli bir ön hazırlık sürecinden geçiyor. Çalışanların, organizasyon mekanının, verilecek hizmetlerin ve sunumların mükemmel hazırlandığı, oluşabilecek sorunların öngörüldüğü bir etkinlikte verimlilik özensiz toplantılara göre çok daha yüksek oluyor. Profesyonellerin; günlük, haftalık veya aylık periyotlarla düzenlediği buluşmalarda mükemmel performans için etkili bir ön hazırlık şart koşuluyor. Yapılacak toplantının her detayının düşünülmesi ve her nokta dikkate alınarak program yapılması toplantı başarısını doğrudan etkiliyor. Öncelikle toplantı konusunun netleştirilmesi ve genel hatları ile hangi başlıklara değinileceğinin belli olması etkinlik esnasında konunun dağılmasının önüne geçiyor. Konu hakkında sorun bildirmek, öneri sunmak, raporunu paylaşmak isteyen kişiler etkinlik öncesi moderatörden yönerge alarak hazırlıklarını tamamlıyor. Toplantının genel konuları belirlendikten sonra genellikle ekipte hiyerarşik olarak üst konumda olan personel moderasyonu üstleniyor. Moderatör eğer etkinlikte sunum yapacaksa gösterilecek materyalleri, katılımcılara sunum esnasında dağıtılacak doküman, fotoğraf, video ve dosyaları hazırlayarak etkinlikte konunun tam olarak anlaşılmasına yardımcı her türlü hazırlığı sonlandırıyor.

Etkili Sunum İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir sunum için, öncelikle yapacağınız sunuşun kusursuz olması gerekmiyor. Sunum öncesi yapılacak küçük nefes çalışmaları ve gevşeme egzersizleri ile sunum heyecanı atılıyor. Etkili, dikkat çekici bir konuşma için hazırladığınız sunumun didaktik olmaması önem arz ediyor. Konuyu örneklerle açıklayan, gündelik dilde konuşulan bir sunum çok daha fazla akılda kalıyor. Konuyu açıklayacak güncel metaforlar, edebi göndermeler ile en sıkıcı istatistik sunumu bile keyifli hale gelebiliyor. Ayrıntılara odaklanan sunucular anlatımlarının çok daha ilgi çekici olmasını sağlayabiliyor.

İyi Bir Sunum için Konsantrasyon Esas

Toplantıda hitap edilecek kişi sayısı ne kadar çok olursa olsun doğru anlatım ile konsantrasyon sağlanıyor. Büyük sunumlar öncesi küçük toplantılarla alıştırmalar yapılabiliyor. Sunum yapılacak kitlenin yaşı ya da mesleğine göre bilgilerle sunum zenginleştiriliyor. Sunumlarda yemek saatinin hemen öncesi ve sonrasında dinleyicilerin konsantrasyonunun bozulabileceği konusunda sunum yapanlar uyarılıyor. İyi bir sunum için üst zaman sınırı 30 dakika olarak belirlenirken, konuyu çok uzatmak, molasız uzun saatler toplantı yapmak yorucu olabiliyor. Sunum esnasında dinleyicilere yalnızca seslenmek dikkat toplamak için yetersiz kalıyor, mümkünse görsel bir slayt, video ile sunumun desteklenmesi sunumu ilgi çekici kılıyor. Sunum slaytlarını okumamak ana maddelerden birini oluşturuyor. Kısa hatırlatıcılar ile sunuma not düşmek yeterli olurken, sunumda bahsedilmeyecek gereksiz bilgilerin slaytlara not düşülmemesi gerektiği önemle belirtiliyor. Toplantı konuşmacıları sunumda anlatacaklarını ayrı bir dosyaya veya sunum karesinin not kısmına yazıyor. Sunumda ekran görselini değiştirmek ve izleyicinin takibini sağlamak için lazer ve uzaktan kumanda desteği alınabiliyor. Toplantı sonrasında katılımcılara ilgili notların gönderilmesi için etkinlik öncesinde çalışanlar arasında iş bölümünün netleşmesi tavsiye ediliyor. Kalabalık bir gruba verimli bir sunum yapabilmek için yaka mikrofonu ve ses sistemi bulunması da önem arz ediyor.

Toplantı Planlaması

Sekreter veya asistanlar toplantı tarihi öncesi hatırlatma geçerek, etkinlik ve takvim notu oluşturarak, belirlenen toplantı yönergesini katılımcılara gönderiyor. Bu sayede katılımcı çalışanlar etkinlik öncesinde konu için ön hazırlık ve raporlama yapabiliyor. Toplantıya girerken konuşulacak konu hakkında bilgi sahibi olan katılımcıların hem konsantrasyonu daha kuvvetli oluyor hem de herkes konuya vakıf olduğu için sorunlara çözüm üretilmesi daha kolay hale geliyor. Toplantıya katılacak kişilerin görev ve unvanları neler, etkinliğin şirket içi mi yoksa dışarıya açık bir etkinlik mi olduğu gibi soruların yanıtları organizasyonun düzenini etkiliyor. Eğer çok katılımcılı ve dışarıdan da misafirlerin katılacağı bir toplantı söz konusuysa davetli listesinin kontrolü, davet metninin yazımı, onayı, gönderimi ve karşılama hizmeti toplantıya ek organizasyon kalemleri çıkarıyor. Bütün katılımcıların uygunluğu ve etkinliğe katılımının teyidi ile planlama tamamlanabiliyor. Toplantının planlaması için LCV hizmeti, servis kalemlerinden ilkini oluşturuyor.

Toplantı Yerinin Seçimi

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde belli saatlerde artan trafik yoğunluğu kişilerin toplantılara vaktinde yetişmesine engel olabiliyor. Toplantı alanının lokasyonu etkinlik planlamasında kritik rol oynuyor. Toplu taşımaya yakın, otoparkı bulunan ve yeterli genişlikte alanların tercih edilmesi katılımcıların zamanında toplantıda olması ve konsantre olmaya hazır bir psikoloji ile toplantıda yer alması için gerekli görülüyor. Saatlerce trafikte kalmış ve yetişme stresi ile baş etmiş olan bir çalışanın anlatılan konuya dikkatle hakim olmasını beklemek maalesef imkansız sayılıyor. Toplantı mekanının hemen yanında süren bir inşaat çalışması etkinliğin tüm verimini yok edebiliyor. Bu nedenle mekanların ısı ve ses yalıtımı konusunda donanımlı olup olmadığının kontrol edilmesi öneriliyor. Toplantıda kullanılacak sunum tekniğine, iletişim düzenine, katılımcı sayısı ve toplantı süresine uygun olarak alanların fiziksel koşulları düzenleniyor. Toplantının formuna göre masa ve sandalye düzeni de değiştiriliyor. Eğer eğitim tarzında bir toplantı yapılacaksa sınıf konseptinde düzen hazırlanırken, focus grup çalışmaları için yuvarlak masa etkinlikleri tercih ediliyor. Toplantı odasında konu anlatımı sırasında; yazı tahtası, projeksiyon cihazı gibi malzemelere ihtiyaç duyulabiliyor. Tüm teknik aksamın tam olması etkinlikte son dakika krizleri yaşanmasına mani oluyor. Tüm gereklerin bir asistan tarafından kalem kalem not edilerek toplantı mekanının düzenlenmesi beklenirken, mekan sahipleri ve organizasyon şirketinden de destek alınabiliyor. Mekanın havalandırması, ısıtma sistemi gibi temel gereksinimler fiziksel gerekleri oluştururken planlanan toplantı saatinde mekana ulaşım da ana sorunlardan birini oluşturuyor.

Toplantı Salonu Kiralama İşlemleri

Toplantılar her zaman şirket içinde yapılmıyor, çoğu zaman organizasyon yükü ve toplantı salonu yetersizliği nedeniyle şirketler salon kiralamaya başvuruyor. Kurum çalışanlarının üzerinden hizmet yükünü alan kiralık toplantı salonları yemek, ikram, salon düzeni, temizlik, ışık, teknik gereklilikleri sizin yerinize tamamlıyor. Tüm hizmetler profesyonel bir ekip tarafından karşılanırken, şirketler etkinlik öncesi kalem kalem yapılacaklardan haberdar edilerek onay alınıyor. Toplantılardaki olası sorunlarda kriz yönetiminde deneyimli personel devreye girerek hızla çözüm üretiliyor. Salonların teknik donanımları, pakette yer alan hizmetler, uygunluk takvimleri, fiyat gibi detaylar şirketler üzerinden öğrenilerek rezervasyon sonrası kolaylıkla kiralama yapılıyor.  

DAS Kreativraum İzmir'de Toplantı Salonu İhtiyacınızı Karşılıyor

DAS Kreativraum, İzmir'deki profesyonellerin toplantı salonu beklentisini karşılıyor. Tam 120 metrekarelik bir alanla hizmet sunan kurum, ofis, eğitim, toplantı, gösteri ve etkinlik için ihtiyaçlara cevap veriyor. Merkezi konumu, otoparkı ve toplu taşımaya yakın yeri ile tercih edilen merkez, üstün hizmeti ile beğeni kazanıyor. Haftanın tüm günlerinde hizmet veren DAS Kreativraum' da; sahne, perde, ses, projeksiyon, yazıcı, Wi - Fi internet, bilgisayar, headset mikrofon, Flipchart, TV, akıllı tahta, bilgisayar, klima ve izolasyon gibi ekipmanlar ve hizmetler yer alıyor. Karşılama, temizlik, ikram, lounge, fotoğraf ve servis hizmeti sunan DAS Kreativraum, oturarak 24 kişiyi, ayakta ise 60 kişiyi ağırlayabileceğiniz kalabalık toplantıların ev sahibi oluyor. Saatlik, günlük ve haftalık olarak kiralanabilen toplantı alanı için ekonomik paketlerden yararlanılabiliyor. İnternet üzerinden ön rezervasyon formu doldurarak veya 0232 445 10 08 numaralı telefondan bilgi, rezervasyon ve kiralama yapılabiliyor. Siz de hemen DAS Kreativraum ile tanışarak en iyi hizmetle verimli toplantılar organize edebilir, en iyi hizmet garantisi ile vaktinizin kıymetini bilebilirsiniz.

Toplantılarınızın Verimli Geçmesi İçin

Profesyoneller; fikir alışverişi yapmak, beyin fırtınası ile çözüm üretmek, iş birliklerini pekiştirmek ve personellerini eğitmek amacı ile sık sık toplantı organizasyonları gerçekleştiriyor. Büyük salonlarda veya küçük odalarda yapılabilen, farklı katılımcı sayılarındaki, değişen sürelerdeki ve alternatif sunum tekniklerinin kullanıldığı organizasyonlarda kimi zaman yeterli verim alınamıyor ve toplantılar kazanç yerine vakit kaybını beraberinde getiriyor. Birçok ön hazırlığın, teknik planlamanın, hizmetin gerçekleştirildiği, pek çok çalışan tarafından özel zaman ayrılan toplantıların verimi ise basit altın kurallar dikkate alınarak artırılabiliyor.

Toplantının Verimi Nasıl Ölçülür?

Toplantının verimli olup olmadığını anlamak için zihinlerin ne kadar berrak olduğuna bakmak gerekiyor. Yoğun bir gündem içeren toplantının ardından bile alınan toplantı notlarının herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabiliyor olması, toplantı sonrası günlerce kararlaştırılan aksiyon için telefon veya mail trafiği olmaması, her katılımcının görevini yerine getirmesi, bir sonraki toplantıya kadar kararların hepsinin gerçekleştirilmesi ve alınan kararların kolaylıkla sayılabiliyor olması toplantının başarısının işareti sayılıyor. Enerjinizi emen, odağını kaybeden, planlanandan çok daha fazla vakit alan ve karar alınamayan toplantılar verimsiz addediliyor. Toplantıya katılacak kişilerin doğru planlanmamasından zaman yönetimine, moderatör yetersizliğinden toplantının birden çok ve ilgisiz başlık içermesine kadar pek çok neden toplantı verimini düşürebiliyor. Toplantıdaki tartışmanın üslubundan gerilim düzeyine, katılımcıların söz hakkı alıp almamasından iş bölümünün adaletine kadar sayılabilecek pek çok neden beyaz yakalıların organizasyonlardan soğumasına neden oluyor. Birbiri ile iletişimi iyi olmayan, karar mekanizması işlemeyen departman, şirket ve etkinlikler iş veriminde de düşüşe neden oluyor. Personelin sorumluluk bilinci gelişmezken, sürekli değişen veya hiç alınamayan kararlar, konuları adeta birer kara delik haline getirerek gereksiz pek çok toplantı oluşturulmasına neden oluyor.

Bir Toplantının Verimli Geçmesi İçin Organizasyonel Öneriler

Verimli bir toplantı için öncelikle fiziksel gereksinimlerin karşılanması gerekiyor. Hangi kurumda olursa olsun, toplantı için gerekli şartlar sağlandığında konsantrasyon artışı görülüyor. Toplantı mekanının katılımcı kişi sayısına uygun olması, yeterli havalandırma imkanı bulunması, mümkünse odanın gün ışığı alması mümkün değilse doğru ışıklandırma ile çalışanların yorulmasının önlenmesi, teknik aksam yeterliliği, oda sıcaklığının ideal konuma getirilmesi, ortamın fiziki gerekliliklerini oluşturuyor. Katılımcıların su gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması, uzun toplantılar öncesinde çay, kahve ve atıştırmalık yiyeceklerin ikram edilmesi organizasyonel öneriler arasında bulunuyor. Toplantı masa ve sandalyelerinin çalışmaya uygunluğu da büyük önem arz ediyor. Rahatsız veya standartlara uymayan masa ve sandalyeler çalışanların ağrı duymasına neden olacağından konsantrasyonu azaltabiliyor. Toplantı salonlarında dikkat dağıtıcı renklerden kaçınılması önerilirken çalar saat gibi dikkat dağılımıına neden olabilecek sürekli sesler çıkaran aletlerden de uzak durulması tavsiye ediliyor. Basık tavanlar, çok dar veya gereksiz geniş odalar da toplantı verimini düşürüyor. Salonun ses yalıtımının olması toplantı kalitesini direkt etkiliyor. Hem konuşulanların gizliliği hem de dışarıdan gelen ses ile konsantrasyonun bozulma ihtimaline karşı, odalarda yalıtım bulunması öneriliyor. Ses sistemi kullanılacaksa hoparlör dağılımının doğru yapılması ve sesin tüm mekandan rahatlıkla duyulabilmesi gerekiyor.

Toplantı Verimini Artıracak Kurumsal İpuçları

Kurumsal toplantılarınız için fiziki koşullarınızı mükemmelleştirdikten sonra diğer noktalarda iyileştirme önerilerine dikkat etmeniz tavsiye olunuyor. Toplantının kurallarının tüm katılımcılar tarafından bilinmesi ilk maddeyi oluşturuyor. Örneğin; toplantı öncesi her kullanıcının getirmesi gereken belgeler, sunum şeklinde mi yoksa tartışma halinde bir toplantı mı planlandığı, ortalama süre, katılımcı kişi listesi gibi detayların personel ile yazılı olarak paylaşılması öneriliyor. Online çalışma sayfaları, takvimler ve etkinlik davetleri üzerinden bilgilendirmeler kolaylıkla yapılarak toplantı öncesi hatırlatma alarmı aktifleştirilebiliyor. Toplantı formatının kurum kimliğinde yer edecek netlikte genellenmesi tavsiye ediliyor. Haftalık ve aylık toplantılarda düzen oluşturulması şart koşuluyor. Anlık toplantılar için elbette standardizasyon mümkün olmuyor ancak bu tür kısa etkinlikler için de genel şartlar öngörülebiliyor. Örneğin; her toplantıda maksimum üç konu başlığının ele alınması ve toplantıların 1 saatten uzun olmaması kurum kültüründe yer edinebiliyor. Toplantılardaki iş bölümü, verimlilik için en hayati noktayı oluşturuyor. Kimin not alacağı, toplantı notlarının nasıl standardize edileceği, nasıl arşivleneceği, toplantı performansının nasıl ölçümleneceği, kimin nasıl söz alacağı gibi çalışanlara ilişkin detayların belirlenmesi karışıklıkların önüne geçiyor.

Etkili Toplantılar için Liderin Rolü

Toplantı verimliliği için toplantı konularına ilişkin de bir parantez açmak gerekiyor. Her konunun yüz yüze konuşulması iş hayatında zaruri olmuyor. Kimi zaman yalnızca 5 dakikalık görüşmeler için gereksiz toplantı vakitleri ayrılıyor. Mail ile çözülebilecek konuların toplantı konusu yapılmaması gerektiği özellikle belirtiliyor. Fikir alışverişi, beyin fırtınası ve çözüm arayışı olmayan konuların telefon ve mail ile çözülmesi tavsiye ediliyor. Toplantı konularının belirlenmesinin ardından tüm katılımcılara ön hazırlık yapmaları için açıkça konunun bildirilmesi ve en az 1 gün önceden bu bildirimin yapılması öneriliyor. Toplantının başında buluşma amacının tekrarlanması ve toplantı sonunda hızlıca, maddeler halinde kararların üzerinden geçilmesi bilgi karmaşasını önlüyor. Etkili toplantılarda liderler hayati rol oynuyor. Ortak karar alınacak bir toplantıda oturma düzeninin yuvarlak olması söz hakkının eşit olduğunu hatırlatırken, ayakta bir kişinin sunum yaptığı etkinliklerde ister istemez hiyerarşinin kabulü hissediliyor. Organizasyonu yapan liderin toplantının nasıl olmasına karar verdikten sonra salon düzeninden sandalye dizimine, toplantı süresinden teknik gereklere kadar pek çok konuda kalem kalem ön hazırlık yapması öneriliyor. Özellikle son yıllarda, liderlerin toplantı hakkında aldığı organizasyonel kararların doğru uygulanması için kiralık toplantı salonlarından da destek alınabiliyor.

Toplantı Salonu Kiralamanın Verimlilik Açısından Avantajları

Toplantı salonu kiralama işlemi lider ve kurum çalışanlarının üzerinden organizasyonel yükü kaldırılıyor. Yemek, ikram, salon düzeni, temizlik, ışık, teknik aksam gibi pek çok kalem toplantı mekanı tarafından karşılanırken kurum yetkililerine sadece etkinliği mükemmelleştirmek için içeriğe yönelik çalışma yapmak düşüyor. Tüm toplantı ve etkinlikler boyunca profesyoneller tarafından hizmet alınarak acil durumlar, beklenmedik teknik ve organizasyonel sorunlarda hızla çözüm üretilebiliyor. Kriz yönetiminde deneyimli personel sayesinde oluşabilecek her türlü sorunun kolaylıkla üstesinden geliniyor.  

Verimli Toplantılarınız için : DAS Kreativraum

DAS Kreativraum, şimdilik İzmir'de toplantı salonu kiralamak isteyenlerin tercihi oluyor. 120 metrekarelik alanıyla dikkat çeken toplantı salonu, ofis olarak kullanılabiliyor, eğitim, toplantı, gösteri ve etkinlikler için kiralanabiliyor. Merkezi konumu ile kolaylıkla ulaşılan salon, müşteri odaklı anlayışıyla fark yaratıyor. Haftanın 7 günü kullanıma açık olan Das Kreativraum, toplantı ve etkinlikler için gerekli tüm teknik donanımı (ışık, sahne, perde, ses, projeksiyon, yazıcı, Wi - Fi internet, bilgisayar, headset mikrofon, Flipchart, TV, akıllı tahta, bilgisayar, klima ve izolasyon) bulunduruyor. Ziyaretçilerin iyi ağırlanması için çalışan merkez, ikram menüleri, playstation oyun konsolu, lounge alanı, servis ve fotoğraf hizmeti ile de beğeni topluyor. Toplantı salonu oturarak 24 kişiye, ayakta ise 60 kişiye kadar kapasite vaat ediyor. DAS Akademie bünyesinde faaliyet gösteren, halihazırda şirket çalışanları ve öğrencilerine hizmet veren DAS Kreativraum, dışarıdan kullanıcılara da kiralanabiliyor. Saatlik, günlük ve haftalık olarak rezerve edilebilen alan için internet sitesi üzerinden “Ön Rezervasyon Formu” doldurularak talep bildirilebiliyor. Ekonomik paketlerle İzmir iş dünyasının hizmetine sunulan DAS Kreativraum hakkında detaylı bilgi, üyelik ve rezervasyon için 0232 445 10 08 numaralı telefondan alınabiliyor. Siz de hemen Das Akademie ile tanışarak, siz ve katılımcılarınız için daha verimli toplantılar organize edebilirsiniz.

Size Çok Yakınız

İletişim Bilgileri

DAS Akademie İzmir
Şair Eşref Bulvarı 1371 Sokak
No: 5, Z 102, Alkan İş Hanı
Çankaya / İZMİR / TÜRKİYE
Tel: +90 (232) 445 10 08